Açıklama

Merhabalar,

İş artık mağduriyet devşirme raddesine getirildiğinden, birkaç gün önceki hadiseyle ilgili bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk.

Blogumuzda yer alan iki çeviriden “şaşırtıcı derecede esinlenildiği” iddiamızda halen sabitiz.

Bahse konu olan tüm metinler herkesin erişimine açıkken “İspatlayın!” serzenişlerini de topu taca atmak olarak görüyoruz. Okuma yazma bilen, ortalama IQ’ya sahip ve OBJEKTİF bakabilen herkesin neyin ne olduğunu net bir biçimde görebileceğini düşünüyoruz.

Her şeyden öte, bir kişiye iftira atacak kadar, üstelik de hiç tanımadığımız bir insana durup dururken iftira atacak kadar akıl sağlığımızı ve vicdanımızı yitirmedik.

Kimilerinin “Hangimiz hangi çeviriyi yapacak bundan sonra, hadi bakalım!” zihniyetiyle, kendilerince bir yarış başlatma çabasını ise gülünç bulduk. Asla o topa girmeyiz. Bu blogu, bulabildiğimiz boş vakitlerde ürettiğimiz çalışmaları tek bir yerde toplamak amacıyla kurduk. Biz kendi yarışımızı gereken alanlarda veriyoruz zaten.  

“Çalışmalarınız da ne önemliymiş arkadaş! Sanki ölümün çaresini açıkladınız!” diye düşünmüş olanlar olabilir. Çalışmalarımız bizim için yalnızca şu anlamda kıymetli: Onlara emek, zaman ve enerji vakfediyoruz. Asıl mevzu da gözden kaçmamalı: Hak yemenin küçüğü büyüğü olmaz.

Zaman, er ya da geç, hakikati ortaya çıkaracaktır. Bundan kuşkumuz yok.

İşini layıkıyla yapan tüm gerçek çevirmenlere de buradan selam olsun.